Tumblr Takipçi Arttırma Yöntemleri

facebook android iphone ayarlari

Tumblr Takipçi Arttırma Yöntemleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu yazımızda sizlere organik olarak Tumblr takipçi arttırma yöntemleri nelerdir, Tumblr‘da nasıl bilinirliğimi arttırırım gibi sorulara yanıt vereceğiz. Bildiğiniz gibi Tumblr kullanıcıların kişisel bloglarını oluşturabildiği, diğer bloglarla iletişim içerisinde olabildiğini mini blog platformudur. Takip ettiğiniz blogların içeriklerini tekrar bloglama ve beğenme gibi imkanlar sunan platformda takipçilerinizin kalıcı ve organik olması için en başta yapmanız gerekenin orjinal bir fikir bulmak olduğunu unutmayın. Fikrinizi bulduktan sonra bu konuda neler paylaşabileceğinizi, nasıl dikkat çekebileceğinizi bulmanız ve insanlara sesini duyurmanız gerekiyor. Tumblr takipçi arttırma yöntemleri için ayrı ayrı başlıklarda değineceğimiz bu konulara lafı uzatmadan başlayalım:

Tumblr Takipçi Arttırma İçin En Basit Kuralınız Farklı Olmak

Binlerce kişinin farklı konularda mini blog platformu Tumblr’da diğer kullanıcılardan bir farkınızın olması en basit kuralınız olsun. Aynı konu ile ilgili yazılan milyonlarca içerik varken bir kişinin neden sizin yazdıklarınızı takip etmesi gerektiğini önce kendinize sorun. İlgilendiğiniz konu ile ilgili ne olsa takip ederdiniz?

Tumblr takipçi arttırma için en basit kuralınız bu soruya verdiğiniz cevaptır. Birçok platformda insanların düştüğü yanılgıya siz düşmeyin. İlgi alanlarınız ile ilgili sizin görmek istediklerinizi herkes görmek isteyecektir. Okuyucularınızın da sizin gibi bu konuyu takip eden kişiler olduğunu unutmayın.

İlgili Konularla İlgili Bol Bol Yeniden Bloglama İşlemi Yapın

Tumblr takipçi arttırma işlemleri ile ilgili çalışmalarınıza başlamadan önce yazmak istediğiniz konu ile ilgili blogları araştırıp bulun. Neler yaptıklarına, neler yapmadıklarına, yazacağınız konu ile ilgili eksik gördüğünüz noktalara dikkat edin ve bu noktalar üzerinden ilerleyin. Kimse 50 milyon tane blogda yazılan yazıyı okumaz ancak aramalarda sizin çıktığınız bir konuda sizi tercih etmek için bir saniye dahi düşünmez.

facebook müşteri hizmetleri

Başlangıç aşamasında aynı hedef kitleye seslendiğiniz tumblr takipçi arttırma için kesinlikle bu blogların yazılarını yeniden bloglayın ve beğenin. Kullandıkları hashtagleri siz de kullanın ki blogunuz bu ilgi alanlarına sahip kişilerin her daim gözünün önünde olsun.

Konunuz ile ilgili diğer blog yazarlarını bulmak için Tumblr Explore özelliğine buradan tumblr.com/explore/trending ulaşabilirsiniz.

Blog Tasarımlarınızı Konu İle İlgili ve Olabildiğince Sade Tutun

Tumblr içerisinde birçok tasarımın çok renkli ve karışık olduğunu fark etmişsinizdir. Birçoğu da göze hoş gelen tasarımlar olsa da konu yazıları okumaya geldiğinde kullanıcı yazınız yerine sitenin tasarımında bulunan çiçeklere dikkat ediyorsa bir sorun var demektir.

Tumblr takipçi arttırma için kesinlikle temanızın sade ve okunaklı olmasına dikkat edin. Sadece renklerle oynayarak bile çok harika tasarımlar elde edebilirsiniz.

Tumblr Takipçi Arttırma Sitelerinden Uzak Durun

Ufak bir arama ile karşınıza çıkan tumblr takipçi arttırma sitelerinden kesinlikle uzak durun. Bir kere blogunuzun adını bu sitelere verdikten sonra takipçilerinize elveda edebilirsiniz. Takipçilerinize derken cidden konunuz ile ilgilenen takipçilerinize demek istiyoruz. Unutmayın ki 10 bin sahte takipçiniz olacağınıza 100 tane blogunuz ile ilgilenen ve severek okuyan takipçiniz olsun daha iyi. Yok benim arkadaş çevresinde havam olsun, blogum uçsun diyorsan diyecek lafımız yok 🙂

Düzenli Blog Her Zaman Gol Getirir

Belirlediğiniz konu ile ilgili ayda yılda bir kere yazmak yerine güncel blog tutmak Tumblr takipçi arttırma için oldukça önemlidir. Konunuz ile ilgili güncel olayları, dünya gündemini ve etileyen faktörleri takip ederek bu konular ile ilgili takipçilerinize sorular yönelterek iletişiminizi artırmayı deneyin.

Farklı Sosyal Medya Hesapları Üzerinden Blogunuza İnsan Çekin

Diğer sosyal medya kanallarını da aktif olarak kullanarak blogunuz ile ilgili ufak reklamlar yapın ve direk blogunuza yönlendirmeyi hedefleyin. Tumblr takipçi arttırma için diğer sosyal medya kanallarının önemini anlatmamıza gerek yok sanırım. Ayrıca Tumblr takipçilerinin çoğunun Instagram kullandığını unutmayın. Konu ile ilgili daha önce yazdığım Instagram Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır? yazıma bakabilirsiniz. Burada da Instagram üzerinden organik reklamınızı nasıl yapacağınıza değinmiştim.

İyi bloglamalar..

Müşteri hizmetleri numarası

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

13 thoughts on “Tumblr Takipçi Arttırma Yöntemleri

 • 14 Nisan 2015 at 12:55
  Permalink

  tesekkur ederız emegınıze saglık harıka bır yazı olmus sayenızde bırcok seyı basarabılıyorum artık olarak cok ıyı yerlere geldık sayenızde

  Reply
 • 14 Nisan 2015 at 13:55
  Permalink

  tesekkur ederız emegınıze saglık harıka bır yazı olmus sayenızde bırcok seyı basarabılıyorum artık sonsuztakipcom olarak cok ıyı yerlere geldık sayenızde

  Reply
  • 14 Nisan 2015 at 17:55
   Permalink

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Reply
 • 5 Eylül 2015 at 14:00
  Permalink

  Tumblr da ismim HayaletFestivali

  Reply
 • 5 Eylül 2015 at 13:00
  Permalink

  Tumblr da ismim HayaletFestivali

  Reply
 • 6 Eylül 2015 at 15:11
  Permalink

  tumblr takipçi arttırmanın yollarını yazan yüzlerce site, blog arasında yolumun neden senin sitene düştüğünü ve senin yazını okuduğumu şimdi daha iyi anladım.

  Reply
 • 6 Eylül 2015 at 14:11
  Permalink

  tumblr takipçi arttırmanın yollarını yazan yüzlerce site, blog arasında yolumun neden senin sitene düştüğünü ve senin yazını okuduğumu şimdi daha iyi anladım.

  Reply
 • 23 Ekim 2015 at 15:24
  Permalink

  takibe takip ; kırmızıbulut

  Reply
 • 23 Ekim 2015 at 14:24
  Permalink

  takibe takip ; kırmızıbulut

  Reply
 • 1 Mayıs 2016 at 09:19
  Permalink

  Dreamtheater5 i takip eder misiniz bende geri donuş yapacagim

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir