League of Legends Ping Düşürme

facebook android iphone ayarlari

League of Legends Ping Düşürme
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Birçok League of Legends oyuncusunun baş belası haline gelmiş ping düşürme sorununa değineceğiz bugün. Özellikle dereceli oyunlarda aniden artan ping ve düşen fps değerleri birçok oyuncuyu sinir krizine sokabiliyor. Sadece bu sorundan dolayı oyunu kaybeden insanlar dahi var. Peki bu sorun ile ilgili neler yapabiliriz, hep birlikte bakalım.

League of Legends Ping Düşürme İçin Neler Yapılabilir?

Öncelikle ping artışına neden olan sorunu bulmak yararlı olacaktır. Genelde düşük internet hızı kaynaklı olan ping sorunu büyük oranda oyun sırasında arkada çalışan uygulamalardan etkileniyor. Durum böyle olunca oyun sırasında daha çok verim almak için arkadaki programları kapatsanız dahi sorunun devam ettiğini göreceksiniz.

Game Booster Kullanın!

facebook müşteri hizmetleri

Bu durumda size tavsiye edebileceğimiz en iyi yöntem herhangi bir Game Booster programını indirip bilgisayarınıza kurmanız olacaktır. Böylece oyun sırasında arkada çalışmaya devam eden harici sistemleri kapatabilir, oyun sırasında daha az ping sorunu yaşayabilirsiniz.

Razer Game Booster programını buradan razerzone.com/cortex/boost indirebilirsiniz.

Ekran Kartınızın Driverlarını Güncel Tutun

League of legends ping düşürme işlemi için en etkili yöntemlerden biri de ekran kartınızı güncellemek olacaktır. Ekran kartınız ile ilgili bilgi almak ve güncellemeyi yapmak için başlat – çalıştır diyerek dxdiag yazın ve çıkan uyarıya evet deyin. Buradan ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol ettikten sonra resmi internet sitesi üzerinden indirin.

Sistem Gereksinimlerine ve Oyun Ayarlarına Dikkat Edin

Grafikleri özellikle son dönemde oldukça iyileşen League of Legends’da oyuncuların ping ve fps sorunları ile karşılaşmasının ana nedenlerinden biri de gereksiz sistem gereksinimleri ve optimize edilmemiş oyun ayarlarıdır. League of Legends sistem gereksinimlerinin nasıl olması gerektiğini league of legends sistem gereksinimleri yazımızda anlatmıştık. Eğer daha düşük sistem gereksinimlerine sahipseniz oyun ayarlarını minimuma yakın bir seviyeye çekmeyi deneyin. Artık birçok ekran kartı yapımcısı kendi optimize programlarını da bilgisayarınıza kurulu olarak gönderiyor. Bu programları kullanarak ekran kartınızı ve sistem gereksinimlerinize en yakın ayarları ekran kartınızın yapmasına izin verin.

Karşılaştığınız diğer sorunları da bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Ayrıca hatırlatmakta yarar olacağını düşünüyorum: Kesinlikle League of Legends Ping Düşürme adıyla sunulan bağımsız uygulamaları indirmeyin!

Müşteri hizmetleri numarası

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir