Google Play Para Kazanma Yöntemleri

facebook android iphone ayarlari

Google Play Para Kazanma Yöntemleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sürekli gelişen mobil platformların başında gelen Android marka Google Play para kazanma için oldukça elverişli bir platform. Özellikle mobil oyun geliştiricilerinin Google Play para kazanma yöntemlerini bilmesi, bu yönde adımlar atarak uygulama ve oyunlarından maksimum kar etmesi büyük önem taşıyor.

Google Play para kazanma yöntemleri yazımda sizlere Android platformuna koyduğunuz uygulama ve oyunlardan para kazanmak için en doğru yöntemleri bir araya getirdim. Google Play para kazanma yöntemlerine eklediğim metodların birçok ünlü firma tarafından uygulandığı ve en çok kar edilen yöntemler olduğunu da belirletelim.

Google Play Para Kazanma Yöntemleri Neler?

Google Play üzerinden yayınladığınız oyun ve uygulamalarınızdan para kazanmanın en güzel yollarından birinin her zaman sık sık ekrana gelen reklamlar olduğu belirtilse de ben bu yöntemin çok da doğru olduğunu sanmıyorum. Eğer bu yöntemi tercih ediyor ve pop up reklamlardan daha çok para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız da kullanıcılara belli bir miktar ücret ödeyerek bu reklamları kaldırma şansını sunmanız çok daha iyi olacaktır.

Google Play para kazanma yöntemlerinin başında aşağıda sıraladıklarım gelmektedir:

 • Uygulamaya ücret koyma
 • Uygulama içi satın alımlar sunma
 • Pop up reklamlar
 • Ekran altı sabit reklamlar
 • Ekran üstü sabit reklamlar

Şimdi bu yöntemlerin üzerinden tek tek geçin hangi yöntemin Google Play para kazanma için en doğru yöntem olduğuna birlikte karar verelim.

Google Play Para Kazanma İçin Uygulamaya Ücret Koyma Modası Geçti

Başlıkta da açıkça belirtildiği gibi hedefleriniz arasında Google Play para kazanma ve bunu devamlı hale getirme varsa kesinlikle tavsiye edilmeyen bir yöntem. Uygulamayı hiç denememiş birinden ücret almak yerine uygulama veya oynunuzun tadını almış ve devam etmek isteyen kullanıcıdan para kazanmak her zaman daha kolaydır. Uygulamanıza çok büyük yatırım yapacak reklam bütçeleriniz yoksa uygulamanızı ücretsiz olarak sunmak Google Play para kazanma için en önemli seçeneğiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Uygulama İçi Satın Alımlar En İyi Google Play Para Kazanma Yöntemi

Şüphesiz Google Play para kazanma yöntemleri arasında en devamlılığı olan ve kar oranı yüksek yöntem kullanıcıları uygulama içi satın almaya itmekten geçiyor. Bu başlık ile ilgili olarak yukarıda sıraladığım Pop Up, ekran altı ve üstü sabit reklamlara da bu noktada değinmemiz en doğrusu olacaktır.

Bu reklamların yanlışlıkla tıklanma olasılığı çok yüksek olsa da ufak bir araştırma ile bu reklamların ne kadar az kazandırdığı hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün. Damlaya damlaya göl olur dediğinizi duyar gibiyim. Haksız da sayılmazsınız. Cidden beğenilen bir oyunda ortalama bir oyuncunun her 5 dakikada bir yanlışlıkla bir reklama tıkladığı tespit edilmiş bir gerçek.

 

Google Play para kazanma için en önemli seçeneklerinizin başında gelen bu yöntemleri göz ardı edin, uygulamayın demiyorum. Elbette ki Google Play üzerinden para kazanmak istiyor ve uygulamanıza yatırım yapmak istiyorsanız bunları yapmanız gerekecektir. Ancak bu noktada her yerden fırlayan reklamların kullanıcıları ne kadar sinir ettiğini de biliyorsunuz. Tutarlı bir ölçüde tıklanabilecek reklamlar koymak her zaman daha karlı bir çözüm olacaktır.

Reklamları Kaldırmak ve Bölüm Atlamak İçin Ücretli Seçenek Koyun

Uygulamanızı indiren herkesin saatlerce uygulamanızda vakit geçirmeyeceğini bu noktada kabullenelim. Bu yüzden de uygulamanızı seven ve kullanmaya devam eden kullanıcılardan bu farkı kapatacak kadar kar etmeniz gerektiğini unutmayın. Yukarıda tutarlı ölçüde sıkmayacak ancak bir süre sonra kalksa daha iyi olur dedirtecek reklam yerleşiminize ek olarak uygulama için satın alma ile reklamları kaldırma seçeneğini kullanıcılarınıza sunmanız sizin için oldukça karlı olacaktır. Son dönemde birçok mobil uygulama yapımcısının bu yöntemi tercih ettiğini ve kısa sürede çok fazla kar ettiğini unutmayın.

Buna ek olarak tüm bölümleri çok uygun bir miktar ile açmayı sağlayacak bir seçenekte koymayı unutmayın. Bu ücreti belirlerken oyunun ne kadar sürdüğünü değil oyunun ortalama indiren kişiler arasında ne kadar oynandığı üzerinden hesaplayın.

Ayrıca uygulama içi satın alımları aşırıya kaçmayacak şekilde oyunun akışına ek seçenekler sunacak şekilde yerleştirin. Pay to Win modeli her ne kadar tercih edilse de bir süre sonra birçok kullanıcıyı sinir etmektedir. Google Play para kazanma için devamlılığın önemli olduğunu bu noktada unutmayın.

Google Play Para Kazanma İçin En Önemli Faktör Uygulamayı Sevdirmek

Ben burada ne kadar anlatırsam anlatayım Google Play para kazanma yöntemlerinin en önemli faktörünün uygulamayı kullanıcılara sevdirmek olduğunu unutmayın. Birçok yapımcı reklamları her yere koyup gelen tek kişiden bile maksimum karı elde etmeyi hedeflese de devamlılığı olmadığını siz de fark etmişsinizdir. Yukarıda damlaya damlaya göl olur dediğinizi duyar gibiyim demiştim, şu anda ben size diyorum. Az az ve düzenli kazanmak birden çok kazanıp sönüp gitmekten her zaman daha iyi bir seçenektir.

Google Play geliştirici konsoluna da play.google.com/apps/publish/signup/ ulaşabilirsiniz.

Herkese bol kazançlı uygulamalar.

Müşteri hizmetleri numarası

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

5 thoughts on “Google Play Para Kazanma Yöntemleri

 • 2 Haziran 2015 at 16:42
  Permalink

  Merhaba arkadaşlar, sizlere oturduğunuz yerden para kazandıracak bir teknik göstereceğim. Bu vermiş olduğum tekniği uygularsanız günde rahat olarak 5 EUR ( 14 TL ) kazanabilirsiniz. Sadece bunu yapmanız için bir tane android cihazınız olması gerekiyor. Çok kolay bir işlemdir kesinlikle yapmanızı öneriyorum. Herhangibi bir harcama yapmadan para kazanmanın tek yöntemi diyebilirim

  Google Play Store’den WHAFF‘ı indiriyoruz.

  Yukarıda bulunan LOGİN butonuna tıklayın.

  Facebook ile giriş yaptıktan sonra sizlere kod yazmanızı isticek.

  Kutucuğa BJ84389 yazıyoruz ( Hem bana, hem size 0,30 $ geliyor )

  Boş bırakmanızı tavsiye etmiyorum, çünkü hem bana, hem size geldiği için para her ikimizde bu fırsattan yararlanamıyoruz.

  Whaff Pickse butonuna tıklayıp, bir uygulama indirin.

  Böyle böyle yapa yapa para kazanacaksınız

  Reply
 • 21 Eylül 2015 at 19:56
  Permalink

  android sdk ile yazacak kadar bilgim malesef yok ama bi websitemiz var diyelim ve bu websitesine android uygulamasını yapıcaz sizin varmı bilmiyorum ama webtekno örneğini verebilirim onun gibi.öyle bi uygulamayada bahsettiğiniz reklamlardan alabilirmiyiz?

  Reply
 • 21 Eylül 2015 at 18:56
  Permalink

  android sdk ile yazacak kadar bilgim malesef yok ama bi websitemiz var diyelim ve bu websitesine android uygulamasını yapıcaz sizin varmı bilmiyorum ama webtekno örneğini verebilirim onun gibi.öyle bi uygulamayada bahsettiğiniz reklamlardan alabilirmiyiz?

  Reply
 • 17 Haziran 2016 at 16:44
  Permalink

  googleplay yazıp 2222 e gonderin turkcell

  Reply
 • 10 Ağustos 2016 at 23:01
  Permalink

  Bu mobil uygulama işine ben de girişeceğim ama bakalım nasıl olacak…

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir