Gmail Şifre Değiştirme ( Resimli Anlatım )

facebook android iphone ayarlari

Gmail Şifre Değiştirme ( Resimli Anlatım )
1.5 - 2 OY

Gmail şifre değiştirme işlemini ve e posta güvenliğinizi artırma konusuna değineceğiz bugün. Birçok oyun, sosyal ağ gibi hayatımızda büyük öneme sahip konularda kullandığımız e posta hesaplarının şifreleri günümüzde daha da önemli bir hal aldı. Biz de sizler bu yazımızda yenilenen arayüzü ile gmail şifre değiştirme işleminin nasıl yapılacağından ve e posta şifreleriniz konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uyguladıktan sonra e posta güvenliğinizi bir üst seviyeye çıkarmak ve bulunması zor bir şifre oluşturmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğinden de bahsedeceğiz.

facebook müşteri hizmetleri

Gmail Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Kullandığınız gmail hesabınıza giriş yapıp e postaların gözüktüğü ana sayfaya geliniz. Yenilenen arayüzü ile oturumunuz açıksa aşağıdaki adımı herhangi bir Google hizmetine bağlıyken de yapabilirsiniz. Ana sayfa sağ üst köşede gözüken profil resminize tıkladıktan sonra gmail şifre değiştirme işlemini yapacağımız “Hesap” kısmına tıklıyoruz.

2. Açılan “Hesap Ayarları” kısmından “Oturum Açma” bölümüne gelerek Şifre kısmına tıklıyoruz ve gmail şifre değiştirme işleminin son aşamasına geçiyoruz.

3. Aşağıdaki ekran karşınıza geldikten sonra mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girip şifre değiştir butonuna basıyoruz ve gmail şifre değiştime işlemini tamamlıyoruz.

Gmail şifremizi değiştirirken yeni oluşturacağınız şifrenin en az bir küçük harf, bir büyük harf, bir rakam ve noktalama işareti içermesine dikkat edin. Halihazırda bir şifre depolama programı kullanmıyorsanız Tech Kafa olarak Dashlane programını şiddetle tavsiye ediyoruz. Program arayüzünden sizin için zor bir şifre oluşturabilir, otomatik olarak bünyesinde saklamasını sağlayabilirsiniz.

Gmail Şifre Değiştirme ( Resimli Anlatım )

Gmail Şifre Değiştirme

Müşteri hizmetleri numarası

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

6 thoughts on “Gmail Şifre Değiştirme ( Resimli Anlatım )

 • 6 Haziran 2016 at 15:00
  Permalink

  Şifremi değiştirmek istiyorum eski şifremi hatırlamıyorum

  Reply
 • 6 Haziran 2016 at 15:02
  Permalink

  Eski şifremi hatırlamıyorum şifremi değiştirmek istiyorum

  Reply
  • 6 Haziran 2016 at 15:17
   Permalink

   Gmail şifremi değiştiremiyorum Gmail şifre değiştirme sorunu: Gmail.com sitesinden gmail şifre sıfırlama adımlarını denediniz mi? Şifremi unuttum’ dan sonra “Hatırladığınız son şifreyi girin”. Bu seçenekte olmadıysa “Bilmiyorum” seçeneği ile açılacak güvenlik adımını kontrol ediniz.

   Reply
 • 16 Eylül 2016 at 12:36
  Permalink

  Böyle saçma bir yazılım program olamaz şifre değiştirme için menüyü göremiyorum ben cahil birisi de değilim ama bir yanlış var bu işte

  Reply
 • 18 Ağustos 2017 at 13:22
  Permalink

  Hmm 4 5 gmail adresim olduğu için adresler karsti ve bazı programla girmeyi eski adresler gönderiyor bna bu eski adresler silmek ışteyim nasl düzelt bu sorun

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir